Wydarzenia
Spotkanie z prof. Dariuszem Wybranowskim wokół książki „Budynki władzy w Szczecinie"Miejsce: Sala im. Zbigniewa Herberta
Zapraszamy na spotkanie z prof. US dr. hab. Dariuszem Wybranowskim wokół książki „Budynki władzy w Szczecinie. O związkach architektury z polityką” w poniedziałek 16 marca 2026 o godz. 17:00.
Książka prof. Dariusza Wybranowskiego „Budynki władzy w Szczecinie. O związkach architektury z polityką” stanowi opowieść o tym, jak przestrzeń miejska staje się zwierciadłem historii i zmieniających się porządków politycznych.
Prof. Wybranowski prowadzi w niej Czytelników przez dzieje Szczecina - od średniowiecza po współczesność - analizując losy budynków będących siedzibami władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej oraz pomników związanych z osobami sprawującymi władzę w naszym mieście.
Publikacja zawiera również aneksy z wykazem osób rządzących miastem oraz obszerną bibliografię, stanowiąc cenne kompendium wiedzy dla historyków, politologów, pedagogów i przewodników oraz wszystkich zainteresowanych dziejami Grodu Gryfa.

