Zasób cyfrowy projektu

W czasie warsztatów wytypowano część z posiadanych przez Ksiąznicę Pomorską czasopism pomorskich. Opisy bibliograficzne tych czasopism  umieszczono  w polskich i niemieckich katalogach: katalogu Książnicy Pomorskiej, kataloug centralnym polskich zasobów bibliotecznych - NUKAT, katalogu GBV (Gemeinsamen Bibliotheksverbundes der Länder Bremen, Hamburg, Mecklenburg-Vorpommern, Niedersachsen, Sachsen-Anhalt, Schleswig-Holstein, Thüringen und der Stiftung Preußischer Kulturbesitz).

Wytypowane wspólnie zbiory zostały zdigitalizowane i udostępnione przez biblioteki macierzyste w prowadzonych przez nie bibliotekach cyfrowych: bibliotece cyfrowej Universitätsbibliothek w Greifswaldzie oraz w Zachodniopomorskiej Bibliotece Cyfrowej "Pomerania". Dzięki uczestnictwu Książnicy Pomorskiej w Federacji Polskich Bibliotek Cyfrowych cały zdigitalizowany zasób znajdzie się również w największej europejskiej bibliotece cyfrowej EUROPEANA.

Aby zobaczyć wersję cyfrową, kliknij na link z wybranym tytułem czasopisma:


Börsen Nachrichten der Ostsee

Heimatkalender für Stargard und Kreis Saatzig für das Jahr 1925

Illustrierter Kreis-Kalender für den Kreis Cammin

Patriotische Beyträge zur Kenntniß und Auffnahme
Schwedischen Pommerns

Pommern-Kalender


Aby przeglądać cały zasób czasopism pomorskich należy wybrać kolekcję "czasopisma pomorskie do 1945 r." udostępnione w Zachodniopomorskiej Bibliotece Cyfrowej "Pomerania" lub kliknąć na ten link