Biuletyn Informacji Publicznej Instytucja Kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Czytelnia i Wypożyczalnia Książki Mówionej

tel.91 48 19 190
email: audioteka@ksiaznica.szczecin.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek, środa, piątek 9.00 – 19.00
wtorek, czwartek 9.00 – 15.00

Wypożyczalnia i Czytelnia Książki Mówionej mieści się na parterze starego gmachu Książnicy Pomorskiej (budynek III, wejście C – od parkingu przy ul. Podgórnej).

Zbiory Wypożyczalni obejmują 3700 tytuły książek mówionych na kasetach magnetofonowych oraz stale powiększającą się ofertę audiobooków- książek nagranych na płytach CD.

Nagrania dźwiękowe na kasetach magnetofonowych obejmują pozycje z zakresu literatury polskiej i obcej, klasyków i pisarzy współczesnych m. in. powieści, opowiadania, pamiętniki, wspomnienia, biografie, reportaże, utwory dramatyczne (w formie słuchowisk radiowych), poezję, literaturę popularnonaukową, literaturę dla dzieci i młodzieży oraz lektury szkolne.

Zbiór audiobooków zawiera przede wszystkim beletrystykę dla dorosłych, dzieci i młodzieży, a także  liczne pozycje popularnonaukowe.

Można również wypożyczać filmy na płytach DVD. Zbiory filmowe obejmują 434 tytuły, w tym głównie klasykę kina polskiego i światowego.

Orientację w księgozbiorze na kasetach magnetofonowych ułatwiają znajdujące się w Czytelni katalogi: kartkowy i zeszytowy. Dostęp do aktualnej bazy audiobooków oraz filmów umożliwia katalog on-line. 

Przy zapisie do Wypożyczalni Książki Mówionej należy okazać Kartę Czytelnika Książnicy Pomorskiej oraz dowód osobisty (osoby pełnoletniej). Korzystanie z oferty Wypożyczalni jest bezpłatne.

Czytelnicy zainteresowani problematyką osób z dysfunkcją wzroku mogą skorzystać na miejscu ze znajdujących się w Czytelni czasopism poświęconych tej tematyce. Zbiór zawiera starsze i bieżące numery następujących periodyków w powiększonym druku: Pochodnia, Światełko i Promyczek oraz pisanych tradycyjną czcionką: Cross, Sekrety Żaru oraz Dłonie i Słowo.

Wyposażenie biblioteki w sprzęt dla osób z dysfunkcją wzroku

Centrum Aktywności Kulturalnej Osób Niesprawnych Wzrokowo