Wydarzenia

Oswajanie sztuki – KSIĄŻKA DO SŁUCHANIA I DOTYKANIA
Data: 08 maja 2010
Miejsce: Sala Pod Piramidą


Masz 13-18 lat, lubisz czytać i przeczuwasz, że drzemie w Tobie artysta? Spróbuj wyrazić SIEBIE poprzez udział w warsztatach "KSIĄŻKA DO SŁUCHANIA I DOTYKANIA"!

Czym właściwie jest książka? Czy książka może być z drewna, metalu, tkaniny lub cementu? Czego możemy dowiedzieć się od książki? Jakie wydaje dźwięki? Gdzie jest środek, a gdzie początek? Czy jej papier jest miły czy szorstki? Uczestnicy dowiedzą się jak książka może zmienić swój charakter. Dzięki eksperymentom z książką (malowanie, zmiana kolejności stron, wycinanie, etc.) możemy się do niej zbliżyć i zrozumieć ją w zupełnie nowy sposób.

Książka może być takim samym środkiem wyrazu jak obraz czy rzeźba. Warsztaty mają na celu zwrócenie uwagi na możliwości wypowiedzi jakie niesie w sobie książka jako pewien przedmiot o pewnych właściwościach; jej papier może być cieniutki, gładki lub szorstki, może on wydawać pewien dźwięk, czytamy ją w określonej kolejności...

Warsztaty obejmują krótką prezentację  artystów, którzy zajmowali bądź zajmują się książką artystyczną: Joanna Hofmann, Joanna Adamczewska, Jarosław Kozłowski, Ann Noel i inni.

Warsztaty prowadzą Maria Stafyniak i Paweł Kula ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI www.oswajaniesztuki.pl

Informacje i zapisy: Agnieszka Gnat-Leśniańska, tel. 91-48-19-183,
e-mail: promocja@ksiaznica.szczecin.plKsiążnica Pomorska

Utwórz swoją wizytówkę


/mm/