Wydarzenia

Wystawa: Oblicza kaligrafii
Data: 23 marca - 24 kwietnia 2018
Miejsce: Sala Pod Piramidą

Zapraszamy na wernisaż Oblicza kaligrafii w piątek 23 marca o godz. 18.00 do Sali pod Piramidą. Wystawa będzie czynna do 24 kwietnia 2018 r. 

Wystawa Oblicza kaligrafii przybliży sztukę pięknego pisania, prawie zupełnie zapomnianą w dobie druku cyfrowego. Zaprezentowane zostaną prace sześciorga znakomitych polskich kaligrafów: Barbary Galińskiej, Adama Romualda Kłodeckiego, Arlety Strzeszewskiej, Agnieszki Węgrowskiej, Barbary Wilińskiej i Joanny Zakrzewskiej. Charakter prac jest różnorodny, począwszy od kaligrafii historycznej, ukazującej piękno średniowiecznych inicjałów, czy maestrię pisma Copperplate w postaci niewielkich, niezwykle precyzyjnych prac, po wielkoformatowe, nowoczesne formy kaligraficzne. Będą zaprezentowane zarówno kopie inicjałów czy iluminacji dawnych mistrzów, jak i własne projekty kaligrafii użytkowej, takie jak zaproszenia, logotypy, galanteria ślubna czy wreszcie abstrakcyjne obrazy, powstałe z plątaniny liter.
Twórcy pokażą swoje umiejętności także podczas wernisażu, a chętni uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił na warsztatach, zorganizowanych w dniu otwarcia wystawy.
 
Zapisać się na warsztaty można telefonicznie (91) 48-19-263 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 9.30. Ilość miejsc ograniczona. 
 
Uprzejmie informujemy, że z powodu wielkiego zainteresowania warsztatami,  obecnie trwają zapisy wyłącznie na listę rezerwową.