Biuletyn Informacji Publicznej Instytucja Kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Wydarzenia

Wykład: Historia Kaszubów z perspektywy aktualnych badań
Data: 28 lutego 2018, godz. 16:00
Miejsce: Sala Stefana Flukowskiego

Zapraszamy na wykład "Historia Kaszubów z perspektywy aktualnych badań" prof. dr. hab. Cezarego Obrachta-Prondzyńskiego z Uniwersytetu Gdańskiego w środę 28 lutego 2018 o godz. 16.00 w Sali Stefana Flukowskiego.

Prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński - Kaszëba i Pòlôch, socjolog, antropolog, historyk, prof. zwyczajny w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG, kierownik Zakładu Antropologii Społecznej. Prezes Instytutu Kaszubskiego.  Jego zainteresowania badawcze dotyczą  problematyki mniejszości, kultury Kaszub i Pomorza oraz polityki regionalnej.
Jest członkiem kliku towarzystw naukowych: Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz kilku organizacji społecznych, w tym przede wszystkim Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. 
Pełni społecznie funkcje w radach muzealnych (Bytów, Słupsk) oraz w Radzie Programowej Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Jest też przewodniczącym Rady Fundacji Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego oraz Rady Fundacji „Ośrodek Badań i Analiz Społecznych” w Gdańsku.  Ma w dorobku kilkanaście książek oraz wiele artykułów naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych.