Wydarzenia

Młodzieży czytanie
Data: 28 listopada 2017, godz. 10:00-15:00
Miejsce: Aula

28 listopada 2017 r. o godzinie 10.00 w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica przy ul. Podgórnej 15/16 w Szczecinie odbędzie się wydarzenie „Młodzieży czytanie”.

Organizatorami wydarzenia jest Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Książnica Pomorska w Szczecinie.

Akcja kierowana jest do uczniów, nauczycieli i dyrektorów zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawicieli środowiska oświaty i kultury.

Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów jest także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której 2 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.

Czytane będą utwory Stanisława Wyspiańskiego, w związku z przypadającą 110. rocznicą jego śmierci oraz dokonanym przez Polaków w ramach akcji Narodowe Czytanie wyborem lektury. W tym roku było to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W wydarzeniu udział weźmie 20 szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego, które zgłosiły się do akcji. Ich uczniowie będą czytali fragmenty utworów Stanisława Wyspiańskiego wybrane przez organizatorów. Organizatorzy pozostawiają dowolność w wyborze formy prezentowanego fragmentu. Tekst może być prezentowany przez kilku wykonawców.