Wydarzenia

Środy Bibliotekarskie: Stanisław Krzywicki – od WiMBP do Książnicy Pomorskiej
Data: 14 czerwca 2017, godz. 12:00
Miejsce: Sala im. Stanisława Badonia

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie i Koło nr 1 SBP przy Książnicy Pomorskiej zapraszają serdecznie na 4. spotkanie z cyklu Środy Bibliotekarskie:  Stanisław Krzywicki – od WiMBP do Książnicy Pomorskiej w środę  14 czerwca 2017 r. o godz. 12:00 (Sala im. Stanisława Badonia).

Spotkanie „Stanisław Krzywicki – od WiMBP do Książnicy Pomorskiej” jest czwartym spotkaniem z cyklu „Środy Bibliotekarskie”, skierowanym do emerytowanych bibliotekarzy – byłych pracowników WiMBP i KP oraz obecnych pracowników Książnicy.

Impreza nawiązuje do tradycji tzw. „czwartków bibliotekarskich” – spotkań bibliotekarzy organizowanych w latach 60. – 70. XX w. przez dyrektora S. Badonia w naszej bibliotece.

Planowany cykl ma charakter integracyjny i międzypokoleniowy. Środy bibliotekarskie mają w założeniu zachować i udokumentować pamięć o pracy biblioteki i ludziach, którzy ją tworzyli. Każde spotkanie będzie miało swój temat przewodni – pierwsze poświęcone było długoletniemu dyrektorowi Stanisławowi Badoniowi.

Bohaterem czwartego spotkania jest Stanisław Krzywicki, wieloletni dyrektor najpierw Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Książnicy Szczecińskiej, a później Książnicy Pomorskiej. Dyrektor wspominać będzie swoją pracę, życie zachodniopomorskiego środowiska bibliotekarskiego i rozbudowę biblioteki.