Wydarzenia

Spotkanie z Ryszardem Stefanikiem, autorem książki „Futbol w cieniu komitetów"
Data: 23 lutego 2017, godz. 17:00
Miejsce: Aula

Zapraszamy na spotkanie z dr. Ryszardem Stefanikiem, który zaprezentuje książkę Futbol w cieniu komitetów. Piłka nożna a władza w województwie szczecińskim w latach 1945-1989. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2017 o godz. 17.00 (Aula). Będzie mu towarzyszyć ekspozycja pamiątek sportowych ze zbiorów Wydziału Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego (hol przy Informatorium, do 28.o2). 

Ryszard Stefanik, dr nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Wychowania Fizycznego i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego. Specjalizuje się w badaniach nad politycznymi i społecznymi aspektami rozwoju kultury fizycznej w Polsce Ludowej, ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza Zachodniego.

Praca prezentuje główne linie rozwoju sportu piłkarskiego w województwie szczecińskim w omawianym okresie. Przedstawia wzajemne relacje pomiędzy działaczami struktur sportu a ich mecenasami i zwierzchnikami w aparacie władzy, ich charakter, wspólnotę celów i warunki organizacyjne realizacji oczekiwań państwa. Jej wydawcą jest Instytut Pamięci Narodowej, Szczecin.

Ryszard Stefanik. Futbol w cieniu komitetów. Piłka nożna a władza w województwie szczecińskim w latach 1945-1989 - fragment książki czyta S. Heropolitański

Pliki:

Ryszard_Stefanik_Futbol-fragment
Pobierz plik - typ: Plik multimedialny, waga: 6.7 MB