Biuletyn Informacji Publicznej Instytucja Kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Bibliotekarz poleca

Ścieżki chwały
Autor: Jeffrey Archer
ISBN: 978-83-7510-456-1

Zbeletryzowana biografia jednego z najwybitniejszych alpinistów okresu międzywojennego  George'a Mallory'ego, który przeszedł do historii jako jeden z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych zdobywców szczytów górskich.  Z zawodu historyk od dzieciństwa marzył o zdobyciu Czomolungmy. Całe swoje życie zawodowe i prywatne poświęcił swojej pasji. Przeżywanie wspólnie z głównym bohaterem poszczególnych, począwszy od dzieciństwa etapów  jego życia powoduje, iż staje się on dla czytelnika kimś bliskim kogo zapamięta na długo po przeczytaniu książki.

Autor ubarwiając powieść wątkami fikcyjnymi stworzył fabułę, która zainteresuje nie tylko znawców alpinizmu, ale każdego kto lubi dobrze napisaną lekturę. Ciekawe, przepełnione emocjami, rozbudowane dialogi powodują iż książkę czyta się łatwo i przyjemnie.

Znawcy tematu zdobywania najwyższych szczytów górskich nie są zgodni w ocenie czy George Mallory i jego partner Andrew Irvine zdobyli Everest, nie umniejsza to jednak wartości przedmiotowej książki. Być może Jeffrey Archer dostarczy czytelnikowi satysfakcjonującej odpowiedzi na to pytanie…