Biuletyn Informacji Publicznej Instytucja Kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

„Odkrywcy wyobraźni” Festiwal Czytania, Szczecin 2015

Książnica Pomorska im. St. Staszica w Szczecinie w dniach 02-05 października 2015 r. organizuje wydarzenie kulturalne „Odkrywcy wyobraźni” Festiwal Czytania, Szczecin 2015.

Podczas festiwalowych dni odbędzie się wiele imprez, w tym: czytanie książek „na żywo” zarówno literatury pięknej jak i książek dla dzieci, a także spektakle poetycko-teatralne i liczne imprezy towarzyszące. Festiwal będzie miał charakter otwarty i zostanie zrealizowany w Książnicy Pomorskiej im. St. Staszica w Szczecinie, w Teatrze Polskim, w „Starej Rzeźni” oraz w bibliotekach publicznych w regionie.

Głównym celem Festiwalu jest promowanie kultury poprzez budowanie wrażliwości na odbiór literatury pięknej prezentowanej w formie nowoczesnych nośników audio. Jest to unikatowe wydarzenie na mapie kulturalnej Polski.

Festiwal stworzy niepowtarzalną okazję obcowania z literaturą piękną w interpretacji wybitnych polskich aktorów. Patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaś patronat medialny zapewni Telewizja Polska S.A. Oddział w Szczecinie.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenie odbywające się w ramach Festiwalu. Szczegółowe informacje zamieszane będą na bieżąco na stronie internetowej Książnicy Pomorskiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


MKiDN_Logo                          NPRC_logo