Komunikaty

Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa

Zachodniopomorski Kurator Oświaty i dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie ogłaszają konkurs „Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa”, skierowany do uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

Celem przedsięwzięcia jest poszukiwanie w lekturach tego, co jeszcze nie odkryte, urody słowa i piękna języka.
Pracownicy bibliotek szkolnych we współpracy z pracownikami bibliotek miejskich, gminnych i powiatowych oraz nauczyciele języka polskiego przygotowują ciekawe lekcje, pogadanki przybliżające lektury szkolne, ich autorów i czasy, w których zostały napisane.
Wzorem wyboru lektury na Narodowe Czytanie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wybierają lekturę poprzez głosowanie.
W organizowanych przez szkoły eliminacjach uczniowie prezentują fragment wybranej lektury, a powołane przez dyrektora szkoły jury wyłania jednego laureata, który będzie reprezentował szkołę w Wielkim Finale Lekturiady.
Wielki Finał Lekturiady odbędzie się 10 maja 2018 r. od godz. 9.00 w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.
Uczniowie będą startowali w dwóch kategoriach wiekowych:
• uczniowie klas IV-VII
• uczniowie gimnazjum
W konkursie może wziąć udział 25 szkół podstawowych oraz 15 gimnazjów.
Liczy się kolejność zgłoszeń.

W załączniku zamieszczamy regulamin  konkursu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2017 r.  - formularze zgłoszeniowe udostępnia Kuratorium Oświaty. Informacji udziela: Małgorzata Duras z Kuratorium Oświaty, tel. 91 4427588, tel. kom. 516 094 804.

Pliki:

Lekturiada_regulamin konkursu - typ: Plik tekstowy, waga: 17.02 KB
Data publikacji: 04.09.2017