Komunikaty

Data publikacji: 28.02.2017
Legimi - wypożyczaj i czytaj ebooki bez limitu

Dla naszych czytelników oferujemy bezpłatny dostęp do wypożyczalni ebooków Legimi, obejmującej 18 000 tytułów, które  czytelnicy mogą czytać na smartfonie lub tablecie. Usługa rusza od 1 marca 2017 - kody można odbierać w Informatorium.

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do serwisu Legimi, należy:

  • być czytelnikiem Książnicy Pomorskiej w Szczecinie - posiadać aktualną kartę czytelnika,
  • w Informatorium odebrać darmowy kod dostępu,
  • aktywować pobrany kod w miesiącu, w którym został pobrany,
  • wejść na stronę www.legimi.pl/ksiaznicapomorska i założyć bezpłatne konto,
  • dodać do konta otrzymany kod dostępu,
  • pobrać darmową aplikację Legimi na urządzenie,
  • zalogować się i korzystać przez kolejny miesiąc z całych zasobów portalu (także offline) a po upływie miesiąca zgłosić się po kolejny kod do biblioteki.

FAQ - odpowiadmy na pytania:

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Więcej informacji znajduje się pod adresem http://www.ksiaznica.szczecin.pl.

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie www.legimi.pl/ksiaznicapomorska. Następnie wszystkie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Kod należy aktywować w miesiącu, w którym został wydany przez pracownika biblioteki. Jeżeli miesiąc ten upłynął, należy udać się do biblioteki po nowy kod. Ebooki można wypożyczać przez miesiąc licząc od dnia, w którym aktywowano kod. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po nowy kod.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?

Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Pliki:

Legimi_regulamin wypożyczeń_Książnica_Pomorska - typ: Plik PDF, waga: 635.33 KB