Inne źródła informacji

Katalogi online i bibliografie

Biblioteki w Szczecinie

Biblioteki cyfrowe

 • Federacja Bibliotek Cyfrowych
  Portal umożliwiający jednoczesne przeszukanie wszystki polskich biblotek cyfrowych zrzeszonych w FBC.
 • Polskie Biblioteki Cyfrowe
  Lista polskich bibliotek cyfrowych - umożliwia wybór i wyszukiwanie w  dowolnie wybranej bibliotece.
 • EUROPEANA
  Europejska Biblioteka Cyfrowa.
 • Wolne lektury
  Portal udostępniający wersje elektroniczne lektur szkolnych, które są zalecane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i które trafiły już do domeny publicznej.
 • Wolne podręczniki
  Materiały edukacyjne przygotowywane przez nauczycieli. Praca nad podręcznikami prowadzona jest pod merytorycznym nadzorem specjalistów. Finalne wersje podręczników przejdą proces redakcyjny i recenzencki oraz będą podlegały standardowej procedurze akceptacji przez MEN.
 • Audiobooki – biblioteka cyfrowa
  Profesjonalne nagrania tekstów literackich ze zbiorów szkolnej biblioteki internetowej Wolne Lektury, udostępniane w formatach MP3, Ogg Vorbis oraz w systemie DAISY.
 • Audioteka - Serwis audioteka.pl to specjalistyczny serwis oferujący audiobooki w formie plików do pobrania przez internet. Znajdziecie tutaj mnóstwo książek audio, czytanych przez najlepszych polskich aktorów, bardzo dużo nowości, premier.

Google

Źródła typu Wiki

Open Acces - żródła wiedzy w wolnym dostępie

Bezpieczny Internet

Każdego roku w lutym, z inicjatywy  Komisji Europejskiej, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Interentu . Jako program "Safer Internet" uruchomiony został w 1999 r. i ma na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu prowadzone są również działania na rzecz zwalczania nielegalnych treści i spamu w Internecie.  Do programu włączona została także problematyka związana z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania telefonów komórkowych, gier on-line, wymianą plików P2P i innymi formami komunikacji on-line w czasie rzeczywistym (czaty i komunikatory). Priorytetem programu na lata 2009–2013 jest zwalczanie cyberprzemocy i uwodzenia dzieci w Internecie.  W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet"

 

 Kalendarium na 2016

 Kalendarium na 2017

 Kalendarium na 2018