Nadużycia finansowe Biuletyn Informacji Publicznej Instytucja Kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Informatorium

tel.:  91 48 19 200, -201
e-mail: informacja@ksiaznica.szczecin.pl
GG: 10382348

W okresie wakacyjnym - od 1 lipca do 3 września 2017 Informatorium będzie czynne od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00, w środy do 15.00, a w sobotę nieczynne.

godziny otwarcia (do 30 czerwca i od 4 września 2017):
poniedziałek – piątek 9.00 20.00
sobota 9.00 – 15.00

Informatorium mieści się mieści się w budynku I, wejście A od ul. Rybackiej, I p.

Informatorium

 

 

 

 

Informatorium udziela czytelnikom informacji z różnych dziedzin wiedzy. Dysponuje bogatym, stale aktualizowanym, udostępnianym na miejscu zbiorem encyklopedii, leksykonów, słowników, informatorów i bibliografii.

Pracownicy Informatorium udzielają informacji o zbiorach Książnicy Pomorskiej oraz o zbiorach innych bibliotek, służą fachowym poradnictwem, uczą metodyki korzystania ze źródeł informacji, przygotowują zestawienia bibliograficzne, opracowują informatory, poradniki i wydawnictwa okolicznościowe, tworzą własne bazy danych (kartoteki zagadnieniowe), oprowadzają wycieczki po Bibliotece i prowadzą lekcje biblioteczne (dla grup zorganizowanych po uprzednim uzgodnieniu terminu), przygotowują wystawy tematyczne.

Stanowiska komputerowe w Informatorium umożliwiają dostęp do katalogów online Książnicy Pomorskiej. Katalogi te obejmują zbiory, które wpłynęły do biblioteki od 1994 r.

Natomiast katalogi kartkowe Książnicy Pomorskiej dostarczają informacji o książkach i czasopismach, które wpłynęły do biblioteki do 1999 roku. Są to:

  • alfabetyczny katalog książek
  • alfabetyczny katalog czasopism
  • kartoteka biografii
  • kartoteka recenzji: literackich, filmowych, teatralnych.

Ponadto w Informatorium znajdują się  stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, oferujące kolekcję e-booków, dostęp do czytelni online IBUK LIBRA i LEGIMI oraz Systemu Informacji Prawnej LEGALIS, a także terminal umożliwiający korzystanie z Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Publikacji Naukowych ACADEMICA . W Informatorium wypożyczane są również czytniki ebooków.

Szczegółowe informacje dotyczące zasobów poszczególnych czytelni można uzyskać w poszczególnych agendach.