Biuletyn Informacji Publicznej Instytucja Kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Czytelnia Młodzieżowa

 tel. 91 48 19 155

e-mail: mlodziezowka@ksiaznica.szczecin.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek, środa, piątek 12.00 19.00
wtorek, czwartek 9.00 – 15.00

Czytelnia mieści się na II piętrze nowego budynku od ul. Rybackiej (budynek I, wejście A)

Z Czytelni Młodzieżowej mogą korzystać młodzi czytelnicy: od uczniów ostatnich klas szkół podstawowych poczynając, na młodzieży przygotowującej się do egzaminów na studia wyższe kończąc.

Czytelnia Młodzieżowa

Księgozbiór podręczny czytelni tworzą wydawnictwa encyklopedyczne, słowniki, kompendia wiedzy z różnych dziedzin oraz opracowania krytyczno-literackie lektur szkolnych. Czytelnicy mogą skorzystać z wybranych czasopism dla młodzieży („Victor”, „Cogito”, „Mówią Wieki” i „Perspektywy”).

Czytelnik ma wolny dostęp do zbiorów na półkach. Księgozbiór ułożony jest według działów rzeczowych. W obrębie działów obowiązuje porządek alfabetyczny.

Uzupełnieniem warsztatu informacyjnego czytelni są kartoteki zagadnieniowe opracowywane przez bibliotekarzy. Maturzystom przygotowującym prezentacje maturalne polecamy rozbudowany dział literatury.

Na terenie czytelni zainstalowano trzy stanowiska komputerowe z możliwością korzystania z Internetu. Zgodnie z priorytetami programu IKONKA, a także regulaminem Czytelni Młodzieżowej komputery służą przede wszystkim dzieciom i młodzieży w celach informacyjnych i naukowych. Korzystanie z Internetu jest bezpłatne dla czytelników z ważną legitymacją szkolną.

Pracownicy Czytelni systematycznie prowadzą lekcje biblioteczne dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, a także oprowadzają grupy wycieczkowe dzieci po Książnicy Pomorskiej.

W Czytelni Młodzieżowej co roku organizowane są spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz wystawy pokazujące zbiory biblioteki i promujące czytelnictwo wśród młodych czytelników Książnicy Pomorskiej.