Biblioteka Niemiecka

tel. + 48 91 48-19-220
e-mail: goethe@ksiaznica.szczecin.pl

godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, czwartek 9.00 – 19.00
piątek 9.00 – 15.00
środa nieczynne

Czytelnia mieści się w budynku III, wejście C od ul. Podgórnej, II p.

Biblioteka Niemiecka w Książnicy Pomorskiej jest biblioteką partnerską Instytutu Goethego.

W Bibliotece znajdą Państwo wybór aktualnych publikacji prasowych, książkowych i audiowizualnych w języku niemieckim. Zbiory Biblioteki mogą Państwo wypożyczać lub korzystać z nich na miejscu w czytelni. Potrzebne publikacje mogą Państwo wyszukać za pomocą katalogu on-line Książnicy Pomorskiej.

Biblioteka służy wszystkim zainteresowanym informacją i lekturą o charakterze popularnonaukowym. Informujemy tu o Niemczech, niemieckiej kulturze
i literaturze, historii, geografii, a także polityce i zagadnieniach społecznych.

Dysponujemy ciekawym zbiorem encyklopedycznym i słownikowym, aktualnymi publikacjami o tematyce kulturalnej i społecznej, wyborem klasyki niemieckojęzycznej, współczesną beletrystyką niemieckojęzyczną, literaturą dla dzieci i młodzieży, najnowszymi podręcznikami do nauki języka niemieckiego, materiałami dydaktycznymi do nauki i nauczania języka niemieckiego, a także interesującym zbiorem audiowizualnym, czasopismami i prasą codzienną.

Pomagamy uczącym się języka niemieckiego na wszystkich jego poziomach. Poleca materiały dydaktyczne nauczycielom języka niemieckiego, podręczniki dla uczniów i studentów, książki dla dzieci i młodzieży, dobrą literaturę dla lubiących czytać w języku Goethego.

Zbiory czytelni są stale uzupełniane nowościami wydawniczymi z niemieckiego rynku książki. Oferujemy bogate zbiory z dziedzin, które stanowią priorytety w naszej działalności:

  • współczesna literatura niemiecka
  • język niemiecki/językoznawstwo
  • współczesna kultura niemiecka (muzyka, film, teatr)
  • historia Niemiec
  • nauka i nauczanie języka niemieckiego