Biuletyn Informacji Publicznej Instytucja Kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Aktualności - katalogi, bazy, e-usługi

Data publikacji: 19.12.2017
IBUK LIBRA – czytaj online książki naukowe

Kody dostępu można pobrać w Informatorium lub otrzymać drogą mailową, podając imię, nazwisko i numer Karty Dostępu Czytelnika  (kontakt: informacja@ksiaznica.szczecin.pl).

Instrukcja dla użytkowników serwisu:

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari.

Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies. Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci bibliotecznej na stronie libra.ibuk.pl - z użyciem wspomnianego kodu PIN do zdalnego logowania, dostępnego w Informatorium Książnicy.

UWAGA:

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myibuk.

Pliki:

Lista_książek_IBUK_LIBRA_2017 - typ: Arkusz kalkulacyjny, waga: 88.32 KB